Oferta

Budowa kortów tenisowych

Dla firmy J&W Glob Service Sp. z o.o. budowa kortów tenisowych to prawdziwa pasja. Od wielu lat tworzymy warunki idealne do uprawiania tej pięknej gry, jaką jest tenis. W swojej ofercie posiadamy nawierzchnie świetne do treningów i gry amatorskiej wykonane ze sztucznej trawy, a także do gry profesjonalnej – z mączki ceglanej. Różnią się one właściwościami oraz niewątpliwie ceną budowy kortu tenisowego. Przyjrzyjmy się teraz bliżej poszczególnym rodzajom nawierzchni.

Nawierzchnie do budowy kortu tenisowego

  • Korty z mączki ceglanej to wciąż najpopularniejszy rodzaj kortów nie tylko w Polsce, ale również w Europie i Ameryce Południowej. Mączka ceglana jest produktem naturalnym, niezakłócającym funkcjonowania środowiska naturalnego. Używa się jej w górnej warstwie kortu, co znalazło odbicie w nazwie. Dzięki niezwykłym właściwościom amortyzacyjnym oraz poślizgowym ryzyko kontuzji podczas gry w tenisa ograniczone jest tutaj do minimum. Poza tym cena budowy kortu tenisowego z mączki ceglanej jest stosunkowo niewielka. Należy jednak pamiętać o tym, że na korcie ceglanym, o ile nie będzie zadaszony, nie zagramy zimą czy przy gorszych warunkach pogodowych. Ważna jest również konieczność prowadzenia stałych prac konserwacyjnych, zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu.
  • Korty ze sztucznej trawy stają się jednak coraz bardziej popularne. Cena budowy kortu tenisowego o takiej nawierzchni jest co prawda wyższa, jednak koszty eksploatacji są o wiele niższe. Dzieje się to za sprawą braku konieczności prowadzenia ciągłych prac konserwacyjnych, wyrównywania czy nawadniania kortu. Zabiegi pielęgnacyjne polegają głównie na przeczesaniu kortu specjalnymi szczotami. Sztuczna trawa jest bowiem produktem niezwykle trwałym, z którego niewątpliwie będą Państwo zadowoleni. Przy właściwej podbudowie zapewniona jest również odpowiednia amortyzacja, dzięki czemu i na tego rodzaju korcie nie należy obawiać się kontuzji. Ponadto na sztucznej trawie gracze nie schodzą po meczu w pomarańczowym pyle. Nawierzchnie te są idealne do treningów i amatorskiej gry lub stanowią doskonałe uzupełnienie profesjonalnej rozgrywki, kiedy poza sezonem jest mniej możliwości zagrania na cegle.

Zarówno mączka, jak i sztuczna trawa, które posiadamy w swojej ofercie, są najwyższej jakości, certyfikowane, a przez to spełniające normy ITF (Międzynarodowej Federacji Tenisowej). Nasze ekipy montażowe posiadają rozległą wiedzę na temat szybkiego i profesjonalnego wykonania zlecenia na budowę kortów tenisowych.
Zapraszamy do kontaktu z działem sprzedaży, który doradzi w najważniejszych kwestiach, a zaproponowana przez nich cena budowy kortu tenisowego z całą pewnością okaże się dla Państwa atrakcyjna.
Mamy nadzieję, że oferta naszej firmy wydaje się Państwu na tyle interesująca, że już wkrótce nawiążemy bliższą współpracę. Do usłyszenia i do zobaczenia.