Oferta

Budowa kortów tenisowych

Budowa kortów tenisowych jest coraz powszechniej spotykaną inwestycją, wychodzącą naprzeciw rosnącej popularności tej dyscypliny sportu. Standardowa budowa kortu do tenisa obejmuje kilka etapów. Pierwszym z nich jest wizja lokalna, która pozwala ustanowić dokładne położenie kortu – na podstawie zastanego terenu oraz wymagań klienta dobierana jest nawierzchnia na kort tenisowy. Wymiary kortu tenisowego standardowo wynoszą 34,80 m długości i 17,10 m szerokości z bocznymi i tylnymi marginesami, tak zwanymi wybiegami. Jeśli ma to być boisko na świeżym powietrzu, orientacja powinna przebiegać na osi północ — południe.

Nawierzchnia na kort tenisowy

Nawierzchnia na kort tenisowy jest bardzo istotna i od niej zależy nie tylko koszt budowy, ale także eksploatacja np. szybkość gry, kąt odbicia piłki czy możliwość robienia wślizgów. Dużo zależy także czy obiekt będzie kryty, czy nie. Do najpopularniejszych nawierzchni zaliczamy:

 • mączkę ceglaną
 • sztuczną trawę
 • nawierzchnie akrylowe

Sztuczna trawa na kort tenisowy

Najczęściej stosuje się jednak sztuczną trawę z poliamidu, polietylenu, polipropylenu lub ich połączenia oraz zasyp, czyli wypełnienie przestrzeni pomiędzy źdźbłami z piasku kwarcowego lub sztucznego granulatu. Dzięki temu świetnie sprawdza się w warunkach małych klubów, kortów osiedlowych czy kortów prywatnych. Wymaga niskich nakładów konserwacyjnych (raz do roku), jest estetyczna i posiada certyfikat ITF. Minimalizuje ryzyko kontuzji i nie obciąża tak bardzo stawów jak korty twarde. To najlepsza nawierzchnia na kort tenisowy. Do innych jej zalet należy:

 • naturalne odbicie piłki
 • długa żywotność
 • zróżnicowana kolorystyka (np. zielona, czerwona, niebieska)

Cena za sztuczną trawę może być zbliżona u różnych producentów. Sprawdź standardowy cennik sztucznej trawy na kort tenisowy i skontaktuj się w sprawie szczegółów. Pamiętaj, że budowa amatorskich kortów tenisowych wymaga wysokości trawy między 10 a 20 mm, a profesjonalnych między 9 a 11 mm. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie trawy Lano Sports lub JUTA Grass, których dystrybutorem jest nasza firma. Posiadają one niezbędne atesty i certyfikaty:

 • EN 15330-1 wytyczne dla sztucznych nawierzchni sportowych
 • certyfikat ITF
 • EN 1176-1 wytyczne dotyczące utrzymania i urządzania placów zabaw
 • TENIS NP 90-110 – certyfikat autentyczności

Budowa kortu tenisowego z mączki ceglanej

Inną popularną nawierzchnią kortów tenisowych jest mączka ceglana. Tutaj większe znaczenie ma warstwa ziemna, która musi charakteryzować się nie tylko trwałością i dynamiką, ale także idealną przesiąkliwością i odpornością na ścieranie. Wśród zalet kortów z mączki możemy wspomnieć o naturalnym odbiciu, małym obciążeniu stawów i niskim koszcie budowy. Jednak trzeba pamiętać, że takie boisko wymaga pracochłonnej konserwacji, sprzątania terenu wokół oraz corocznej renowacji.

Czas i cena budowy kortu tenisowego

Wbrew pozorom budowa kortu tenisowego jest dość szybką inwestycją. Przygotowanie nawierzchni na kort tenisowy i montaż zajmuje około 2 tygodnie. Koszt zależy od nawierzchni i tego czy decydujemy się na boisko pełnowymiarowe czy mniejsze. Przyjmuje się, że:

 • kort ziemny oscyluje ok. 60 tys. zł,
 • kort ze sztuczną trawą dobrej jakości ok. 100 tys. zł (z podbudową)
 • kort twardy ok. 150 tys. zł (cement, asfalt parkiet drewniany jako podbudowa i żywica akrylowa jako nawierzchnia)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres
PBS Polskie Budownictwo Sportowe Sp. z.o.o
ul. Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Telefony kontaktowe
Biuro +48 662 891 553
+48 608 856 835

Adresy e-mail
biuro@boiskaikorty.pl
zamowienia@boiskaikorty.pl
info@boiskaikorty.plFORMULARZ KONTAKTOWY