Oferta

Korty do padla

Nasza firma specjalizuje się w budowie obiektów sportowych, którymi są coraz popularniejsze korty do padla. To dziedzina sportu, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku. Jest to stosunkowo młody sport, który zaczął być uprawiany w latach osiemdziesiątych. Największą popularnością cieszy się w Hiszpanii, gdzie jest uprawiany przez niemal 4 miliony pasjonatów.

Czym w ogóle jest padel? Ten sport to kombinacja tenisa i squasha. Zasady punktacji są identyczne jak w przypadku tenisa. Ze squasha’em łączy go fakt, że sama gra odbywa się w zamkniętym korcie. Przestrzeń do gry otacza specjalne ogrodzenie boiska do padla. Może być ono wykonane z siatki drucianej. Bywają także korty otoczone wysokimi ścianami z betonu lub szkła. Komfortową grę zapewnia odpowiednia nawierzchnia boiska do padla.

Nawierzchnia do padla - sztuczna trawa

Standardowe korty do padla mają wymiary 10x20 metrów. Z reguły przeznaczone są do gry dla dwóch par zawodników. Zdarzają się również nieco mniejsze boiska treningowe o wymiarach 6x20 metrów.

Komfort gry zapewnia zawodnikom odpowiednia nawierzchnia do padla. Należy bowiem brać pod uwagę, że korty często znajdują się na zewnątrz. Najczęściej stosowaną nawierzchnią jest sztuczna trawa do padla. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można maksymalnie wydłużyć sezon na grę. Jedyne ograniczenie może stanowić lód lub śnieg.

Koszt budowy kortu do padla

Korty do padla mają zróżnicowane koszty budowy. Zależne są przede wszystkim od tego, czy kort będzie wewnątrz czy na zewnątrz. W wycenie zewnętrznych konstrukcji brane są pod uwagę dodatkowe prace ziemne, które mają na celu odpowiednie przygotowanie podłoża. Szacując koszt budowy kortu do padla uwzględnia się także rodzaj stosowanej nawierzchni, rodzaj elementów ogrodzenia i oczywiście rozmiar boiska.

Nasza firma dostarcza rozwiązania, które są odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Nasi specjaliści towarzyszą inwestorom od początkowego etapu projektowania po samą instalację kortu do padla.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres
PBS Polskie Budownictwo Sportowe Sp. z.o.o
ul. Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Telefony kontaktowe
Biuro +48 662 891 553
+48 608 856 835

Adresy e-mail
biuro@boiskaikorty.pl
zamowienia@boiskaikorty.pl
info@boiskaikorty.plFORMULARZ KONTAKTOWY