Oferta

Trawy piłkarskie

Najbardziej popularną nawierzchnią na boiska piłkarskie jest nawierzchnia z trawy syntetycznej, którą nieprzerwalnie stosuję się od lat 80.. Swoją popularność zawdzięczają wielu zaletom. Przede wszystkim są wytrzymałe i odporne na warunki pogodowe. Boiska z trawy syntetycznej można użytkować 24h na dobę przez cały rok w przeciwieństwie do boisk naturalnych, z których można korzystać jedynie 20h na miesiąc. Sztuczna trawa zapewnia bezpieczeństwo i duży komfort gry.

Trawy piłkarskie są wykonane z włókien monofilowych lub monofilowo-fibrylowanych, o wysokości 40mm-65mm. Trawy te zasypuje się piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym. Dzięki równomiernie ułożonym warstwom wypełniającym zapewniają jednakową gęstość i grubość trawy na całym boisku. Kluczowym zadaniem włókien trawy jest utrzymanie na swoim miejscu wypełnienia nawierzchni, tj. piasku i granulatu. Do zadań granulatu należy amortyzowanie i ochrona ciała użytkowników podczas kontaktu z nawierzchnią oraz zapewnienie odpowiedniej miękkości i sprężystości powierzchni.

Coraz większą popularność zyskują trawy bezzasypowe, które składają się z kombinacji włókien monofilowych o wysokości 25mm do 35mm. Skrętne włókna podtrzymują włókna proste i imitują piasek , dlatego nie potrzebują zasypu żadnym granulatem. Są one bardzo wygodne w utrzymaniu i nie wymagają kosztownych konserwacji. Można je wykorzystać na zewnątrz oraz wewnątrz budynku.

Do produkcji traw piłkarskich można wykorzystać różne włókna o parametrach:

  • Waga- 8800-16000 Dtex
  • Przekrój od płaskiego do wzmacnianego rdzeniem
  • Grubość 120-360 mikronów

Wszystkie te parametry mają kluczowe znaczenie podczas żywotności produktu. Im grubsze włókno tym większa wytrzymałość. Rekomendowana przez Instytut Techniki Budowlanej grubość włókna monofilowego, to ta, o 300 mikronach.

Oferowane trawy posiadają niezbędne certyfikaty, atesty PZH oraz deklarację zgodności z normą PN-EN 15330-1.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres
PBS Polskie Budownictwo Sportowe Sp. z.o.o
ul. Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Telefony kontaktowe
Biuro +48 662 891 553
+48 608 856 835

Adresy e-mail
biuro@boiskaikorty.pl
zamowienia@boiskaikorty.pl
info@boiskaikorty.plFORMULARZ KONTAKTOWY