Oferta

Wymiana nawierzchni Orlik 2012

WYMIANA NAWIERZCHNI ORLIK

Boiska typu ORLIK

W 2008 roku rozpoczął się program „Moje boisko-ORLIK 2012”, którego głównym zadaniem była budowa boisk piłkarskich ze sztucznej trawy. Rozwiązanie to miało ogromne znaczenie na rozwój zarówno gminnej jak i przyszkolnej infrastruktury sportowej.  Program MOJE BOISKO-ORLIK 2012 zapoczątkował  temat promowania sportu wśród dzieci i młodzieży, głównie piłka nożną. Efektem tego  był rozwój infrastruktury sportowej oraz upowszechnienie sztucznych traw do budowy boisk w Polsce. Wówczas zbudowano ponad 2500 boisk typu ORLIK.

Na początku programu „Moje boisko-ORLIK 2012” gminy i inwestorzy nie bardzo zwracali uwagę na parametry sztucznej trawy przy ogłaszaniu przetargów, wówczas produkt ten nie był powszechny w Polsce.  Sytuacja ta doprowadziła do tego, że wymagania jakościowe dla nawierzchni ze sztucznej trawy były bardzo niskie. Obecnie inwestorzy są bardziej świadomi produktów ze sztucznej trawy dostępnej na rynku. Aktualnie po upływnie ponad 12 lat nadszedł czas na wymianę Orlików na nowocześniejsze i lepsze nawierzchnie.

Proces wymiany nawierzchni na boisku typu ORLIK

Wymiana  nawierzchni Orlik podzielona jest na kilka etapów:

1. Demontaż i utylizacja starej nawierzchni ORLIK
2. Poprawa podbudowy- najczęściej poprawa dotyczy podsypania miału kamiennego i wyprofilowania go.
3. Wybór i montaż nowej nawierzchni.

Wszystkie powyższe punkty dotyczą każdego modernizowanego obiektu sportowego. Niemniej jednak w zależności od wybranego produktu nawierzchni proces renowacji boisk sportowych może zawierać dodatkowe punkty np.  w przypadku wybrania nawierzchni z podkładem amortyzującym należy wziąć pod uwagę również montaż shockpadu.

Produkty są proponowane na modernizacje Orlików

Obecnie na rynku dostępne są dwa typy nawierzchni ze sztucznej trawy: trawy bezzasypowe i trawy zasypowe, które dedykowane są jako nawierzchnia do  renowacji boisk sportowych.

Najbardziej popularne i coraz częściej preferowane przez Inwestorów i Gminy trawy na wymianę sztucznej nawierzchni sportowej to trawy bezzasypowe. Trawy te składają się dwóch rodzajów włókien: monofilowych prostych i monofilowych kręconych (teksturyzowanych). Dzięki kombinacji  dwóch rodzaj wytrzymałych włókien monofilowych prostych i skrętnych, które mają na celu imitować piasek i podtrzymać włókna proste, zapewniają odpowiednią gęstość trawy. Nawierzchnia bezzasypowa  daje graczom doskonałe wyczucie nawierzchni, co z kolei zapewnia odpowiednie warunki do gry. 

Ze środowiskowego punktu widzenia trawa syntetyczna bezzasypowa  jest lepsza z uwagi na to, że nie wymaga ona wypełnienia granulatem gumowym. Trawę syntetyczną bezzsypową wypełnia się jedynie piaskiem kwarcowym w małej ilości w celu dociążenia nawierzchni. Zaletą tej nawierzchni jest przede wszystkim oszczędność podczas konserwacji boisk piłkarskich.

W trawach zasypowych wyróżniamy kilka typów nawierzchni:

- trawy monofilowe
- trawy z mix włókien monofilowcyh i fibrylowanych
- trawy fibrylowane tzw. krótkie

Na rynku sztucznych traw dedykowanych do modernizacji boisk sportowych ORLIK w ostatnim czasie wykorzystuje się trawy z mix monofil i fbryl. składające się z dwóch rodzai włókien: monofilowego i fibrylowanego. Takie rozwiązanie przy wyborze trawy nie tylko wpłynie na jakość nawierzchni, ale również pozwoli na uzyskanie oszczędności podczas użytkowania boiska. Zastosowanie tych dwóch włókien w jednym produkcie powoduje, że nawierzchnia zapewnia odpowiednie warunki do gry. W trawach mieszanych włókna monofilowe i fibrylowane są proste. Warto zaznaczyć, że trawy te zasypuje się zarówno piaskiem jak i granulatem gumowym, najczęściej EPDM z recyklingu.

Konserwacja boisk sportowych

Niezbędnym procesem po wykonaniu wymiany sztucznej nawierzchni sportowej jest systematyczne przeprowadzanie konserwacji przez specjalistyczne firmy, które są autoryzowane przez producenta. Intensywność konserwacji boisk piłkarskich  zależy od kilku czynników m.in. częstotliwości użytkowania, rodzaju zastosowanej murawy i stopień zanieczyszczenia. Należy przeprowadzić wszystkie procedury związane z konserwacją skutecznie, prawidłowo i regularnie, w trakcie dobrych warunków pogodowych.

Przeprowadzenie konserwacji boisk sportowych spowoduje, że nawierzchni boiska Orlik będzie trwała, wytrzymała i przez długi okres wyglądała estetycznie.

Zatem, jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej nawierzchni na wymianę sztucznej trawy na różnego rodzaju obiekty sportowe warto wziąć pod uwagę produkty oferowane przez naszą firmę. W tym celu zapraszamy do kontaktu z nami, a my szczegółowo omówimy i dobierzemy odpowiedni produkt, także wyślemy próbki trawy które Cię zainteresują.


PBS Polskie Budownictwo Sportowe Sp. z.o.o
tel: +48 608 856 835
mob: +48 662 891 553
email: biuro@boiskaikorty.pl
https://www.facebook.com/pbspolskiebudownictwosportowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Adres
PBS Polskie Budownictwo Sportowe Sp. z.o.o
ul. Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Telefony kontaktowe
Biuro +48 662 891 553
+48 608 856 835

Adresy e-mail
biuro@boiskaikorty.pl
zamowienia@boiskaikorty.pl
info@boiskaikorty.plFORMULARZ KONTAKTOWY