Konserwacja

Renowacja i konserwacja kortów tenisowych

Oprócz budowy firma J&W Glob Service Sp. z o.o. zajmuje się również profesjonalną obsługą istniejących już kortów. Potrzebne drobne konserwacje? A może renowacja kortów czy naprawa kortów tenisowych? Dla nas to czysta przyjemność. Dzięki posiadanemu przez nas sprzętowi prace konserwacyjne przebiegają szybko i sprawnie, a nasi fachowcy z ekip remontowych sprawiają, że korty tenisowe zawsze wyglądają jak nowe. Nawet te, którym przyda się gruntowna naprawa!
Właściwa pielęgnacja kortów tenisowych uzależniona jest od rodzaju zastosowanej nawierzchni.

JAK PRZEBIEGA RENOWACJA KORTÓW TENISOWYCH

  • W przypadku kortów z mączki ceglanej niezmiernie ważne jest przeprowadzenie zabiegów konserwujących kort tenisowy.Polegają one na odpowiednim szczotkowaniu, walcowaniu i nawadnianiu kortu, aby powierzchnia była gładka i lepiej ubita, dzięki czemu zawodnik czuje się bezpiecznie, a mączka nie jest rozwiewana przez wiatr. Każdego dnia warto również sprawdzać stan linii kortowych, które mogą się z czasem odkształcać. Przed każdą grą linie należy oczyścić, a jeśli jest sucho i gorąco, kort należy również polewać wodą. Po każdym meczu nawierzchnia kortu powinna być przeczesywana siatką. Renowacja kortu tenisowego odbywa się zazwyczaj przed rozpoczęciem sezonu i polega na właściwym spulchnieniu nawierzchni, uzupełnieniu ewentualnych braków w grubości warstwy mączki, wałowaniu, wyrównaniu oraz zamontowaniu bądź wymalowaniu nowych linii.
  • Konserwacje kortów tenisowych ze sztucznej trawy nie wymagają aż tylu zabiegów. Jednak i im należy poświęcić trochę czasu, aby służyły nam jak najdłużej. Przede wszystkim codziennie należy zwracać uwagę, aby zawodnicy grali tylko w czystym obuwiu. Jeśli znajdą się na nim jakiekolwiek zanieczyszczenia, natychmiast należy je usuwać, a w razie pojawienia się chwastów, należy je wyrwać i nie dopuścić do ich rozrostu. Poza tym po każdej grze kort warto jest szczotkować, ponieważ dzięki temu zabiegowi włókna trawy ulegają wyciągnięciu, a zasyp jest równomiernie rozprowadzany. Od czasu do czasu ten rodzaj nawierzchni warto jest również poddać zabiegowi renowacji, który polega na gruntownym oczyszczeniu piasku i dokładnym rozczesaniu włókien trawy. W zależności od potrzeby dokonuje się go jedną z dwóch metod: na mokro lub sucho, a na koniec uzupełnia ewentualne braki piasku.

Dlatego jeśli poszukują Państwo firmy, która pomoże przeprowadzić konserwację czy renowację kortu tenisowego, zachęcamy do konsultacji z naszymi specjalistami z działu sprzedaży. Z całą pewnością udzieli Państwu cennych wskazówek, a w razie potrzeby wyślą naszą ekipę, dla której naprawa kortów tenisowych to codzienna praca. Nasi konsultanci czekają na Państwa zgłoszenia i pytania. Po bliższym przyjrzeniu się problemowi, zaproponujemy Państwu możliwe rozwiązania.