Konserwacja

Renowacja i konserwacja kortów tenisowych

Oprócz budowy firma J&W Glob Service Sp. z o.o. zajmuje się również profesjonalną obsługą istniejących już kortów. Potrzebne drobne konserwacje? A może renowacja czy naprawa kortów tenisowych? Dla nas to czysta przyjemność. Dzięki posiadanemu przez nas sprzętowi prace konserwacyjne przebiegają szybko i sprawnie, a nasi fachowcy z ekip remontowych sprawiają, że korty zawsze wyglądają jak nowe. Nawet te, którym przyda się gruntowna naprawa!
Właściwa pielęgnacja kortów tenisowych uzależniona jest od rodzaju zastosowanej nawierzchni.

Jak konserwować kort tenisowy

  • W przypadku kortów z mączki ceglanej niezmiernie ważne jest przeprowadzenie zabiegów konserwujących kort tenisowy.Polegają one na odpowiednim szczotkowaniu, walcowaniu i nawadnianiu kortu, aby powierzchnia była gładka i lepiej ubita, dzięki czemu zawodnik czuje się bezpiecznie, a mączka nie jest rozwiewana przez wiatr. Każdego dnia warto również sprawdzać stan linii kortowych, które mogą się z czasem odkształcać. Przed każdą grą linie należy oczyścić, a jeśli jest sucho i gorąco, kort należy również polewać wodą. Po każdym meczu nawierzchnia kortu powinna być przeczesywana siatką. Renowacja kortu tenisowego odbywa się zazwyczaj przed rozpoczęciem sezonu i polega na właściwym spulchnieniu nawierzchni, uzupełnieniu ewentualnych braków w grubości warstwy mączki, wałowaniu, wyrównaniu oraz zamontowaniu bądź wymalowaniu nowych linii.
  • Konserwacje kortów tenisowych ze sztucznej trawy nie wymagają aż tylu zabiegów. Jednak i im należy poświęcić trochę czasu, aby służyły nam jak najdłużej. Przede wszystkim codziennie należy zwracać uwagę, aby zawodnicy grali tylko w czystym obuwiu. Jeśli znajdą się na nim jakiekolwiek zanieczyszczenia, natychmiast należy je usuwać, a w razie pojawienia się chwastów, należy je wyrwać i nie dopuścić do ich rozrostu. Poza tym po każdej grze kort warto jest szczotkować, ponieważ dzięki temu zabiegowi włókna trawy ulegają wyciągnięciu, a zasyp jest równomiernie rozprowadzany. Od czasu do czasu ten rodzaj nawierzchni warto jest również poddać zabiegowi renowacji, który polega na gruntownym oczyszczeniu piasku i dokładnym rozczesaniu włókien trawy. W zależności od potrzeby dokonuje się go jedną z dwóch metod: na mokro lub sucho, a na koniec uzupełnia ewentualne braki piasku.

Dlatego jeśli poszukują Państwo firmy, która pomoże przeprowadzić konserwację czy renowację kortu tenisowego, zachęcamy do konsultacji z naszymi specjalistami z działu sprzedaży. Z całą pewnością udzieli Państwu cennych wskazówek, a w razie potrzeby wyślą naszą ekipę, dla której naprawa kortów tenisowych to codzienna praca. Nasi konsultanci czekają na Państwa zgłoszenia i pytania. Po bliższym przyjrzeniu się problemowi, zaproponujemy Państwu możliwe rozwiązania.